KDU-ČSL Zodpovědněpro společný domov

Alespoň jsme se mimo Sněmovnu očistili od korupce, říká šéf lidovců

10.09.2012 Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek nepovažuje za tragédii, že Lidovci neuspěli v posledních volbách a nedostali se do Sněmovny. Naopak. Prý se alespoň nenamočili do korupčních skandálů. Strana se podle jeho slov pročistila a do popředí se dostala nová generace.
Lidovcům rostou preference přesto, že nejsou jako strana příliš vidět, jelikož se při posledních volbách nedostali do Sněmovny. Šéf KDU-ČSL si to vysvětluje tak, že voliči zaznamenali generační výměnu, ke které ve straně narozdíl od jiných uskupení došlo.

"V čele KDU-ČSL dnes nejsou lidé, kteří jsou v politice dvacet let a nikdy nechodili do práce," uvedl Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro MF DNES s tím, že se jim voliči začínají vracet a oni se snaží vyjadřovat k celospolečenskému dění.

 

Velké plus si ale připisuje i za to, že Lidovci díky izolaci ze Sněmovny nejsou zapojeni do žádných korupčních skandálů a strana dostala prostor se očistit. Jak říká Bělobrádek - rozrušily se určité struktury, vazby, které tady byly dlouho.

 

Lidovci chtějí být alternativou současné vládě i opozici. "Zatímco na levici jsou alternativou Zemanovci, my bychom mohli být alternativou pravého středu. Například topka už ne, protože v kampani občas slyším některé voliče, jak si stěžují, že se v TOP 09 příliš nepovedlo hajnému pohlídat bývalého pytláka," uvedl Bělobrádek.

 

V krajských volbách, které proběhnou v půlce října, hlavně nechtějí ztrácet mandáty. "Cokoli pod současných 56 by pro nás byl neúspěch," uvedl Bělobrádek. Ve volbách do Senátu by ale potřebovali získat alespoň dva tři senátory navíc. "Je to i otázka finanční, protože my jsme z devadesáti procent závislí na penězích od státu, na příspěvcích za mandáty," přiznal šéf KDU-ČSL.

 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-se-sefem-lidovcu-pavlem-belobradkem-fad-/domaci.aspx?c=A120909_211924_domaci_brm