KDU-ČSL Zodpovědněpro společný domov

Pavel Bělobrádek v Otázkách Václava Moravce

8.1.2018 17:42:58 Předseda Pavel Bělobrádek byl hostem Václava Moravce. Viděli jste pouze část, anebo jste neměli čas OVM vůbec sledovat? Posíláme vám nejdůležitější výroky našeho předsedy z duelu s Jaroslavem Faltýnkem /ANO/.

Pavel Bělobrádek v Otázkách Václava Moravce

 

 

Předseda Pavel Bělobrádek byl hostem Václava Moravce. Viděli jste pouze část, anebo jste neměli čas OVM vůbec sledovat?

Posíláme vám nejdůležitější výroky našeho předsedy z duelu s Jaroslavem Faltýnkem /ANO/.

 

"Menšinovou vládu Andreje Babiše nepodpoříme."

 

"Prý je "vládní detektivka" u nás stejná jako v Německu s ohledem na sestavování vlády. Není to tak. V Berlíně se snaží o vytvoření většinové vlády, dělají pro to maximum, a to hlavně vítěz voleb. Menšinová vláda tam nepřichází v úvahu. U nás jednání o většinové vládě neproběhla. A to je manažerské selhání vítěze voleb, tedy Hnutí ANO a Andreje Babiše.

 

"První pokus o vytvoření vlády je tedy stoprocentně promarněný pokus. Ztrácíme čas. Byli jsme pouze dotázáni, zda podpoříme menšinovou vládu. Ale to není vhodné pro naši republiku. Republika potřebuje stabilní a většinou vládu."

 

"My jsme ochotni se bavit o většinové vládě, ale nebudeme podporovat vládu, kde budou trestně stíhaní lidé. Vládu s ANO jsme neodmítli ani před volbami a ani po volbách. Já jsem přesvědčen, že by tady měla vzniknout většinová vláda. Ať už za naší účasti, anebo bez ní."